//(4.2) Tutek Diamos opinie · Dobra pozycja, ale ograniczona dystrybucja … [od ~1999zł]
Udostępnij wpis na Facebooku

(4.2) Tutek Diamos opinie · Dobra pozycja, ale ograniczona dystrybucja … [od ~1999zł]

Zadaj pytanie - zamów
Tutek Diamos opinie
Tutek Diamos
Wózki klasy premium

Cena

Wózek nie należny do najtańszych, cena wersji podstawowej (2w1) to koszt ok 2000 zł a za linię limitowaną na złotej ramie zapłacimy ok 2550 zł – jak na polskie warunki dosyć drogo.

Ranking

Diamos mimo nagminnego ograniczania dystrybucji zajmuje nie najgorsze miejsce w rankingu wózków wielofunkcyjnych.

Ranking wózków wielofunkcyjnych 2019
Tutek Diamos Gold opinie
Tutek Diamos Gold

Opinia eksperta

Kolorowe stelaże wózka Diamos, w tym limitowana wersja na złotej ramie świetnie wpisują się w trendy tego sezonu. Wózek posiada odwracane duże siedzisko spacerowe, obszerną gondolę z regulacją zagłówka, miękką amortyzację i pompowane koła dzięki czemu dobrze radzi sobie w wymagającym terenie. Jest to polski wózek ale zaprojektowany został przez holendrów, przez co jest nieco inny od reszty. Siedzisko spacerowe jest obszerne posiada regulowane do pozycji leżącej oparcie, regulowany podnóżek oraz pas krokowy, co pozwala dobrze dopasować wózek do naszego malucha. Na stelażu wózka za pomocą odpowiednich adapterów zamocujemy fotelik samochodowy Tutek, Cybex Besafe czy Maxi Cosi.

Mankamentami Diamos’a są stosunkowo wysoka waga i dość wygórowana cena.

Tutek bardzo chce uchodzić za producenta wózków klasy premium, robi to niestety w bardzo niefortunny sposób, gdyż ogranicza sprzedaż wózków tylko do wybranych „lepszych” salonów. Efektem tych działań jest ciężki dostęp do wózków, klienci muszą szukać sklepów w których można go zobaczyć czy nabyć.

Tutek do tej pory był solidną firmą z tradycjami, ostatnio doszły nas jednak słuchy, że mocno ogranicza działalność, a jej kondycja nie jest najlepsza. Możliwe że kłopoty te wynikają z wieloletnich zmów cenowych i celowego ograniczania dystrybucji (Tutek może zawitać tylko do wybranych sklepów). Może że to tylko przejściowe problemy aczkolwiek niepokoją, bo w razie upadłości może się pojawić problem z serwisem gwarancyjnym.

Dane techniczne

diamos

 

 

 

 

Konkurenci
Mima Xari, Cybex Priam, Quinny Moodd, Maxi Cosi Lila , Tako Junama Diamond, Cybex Mios, Joolz Hub

https://youtu.be/5PGWjHlaVeA