//Romer Britax Kidfix Xp Sict opinie (4,40) · Najbezpieczniejszy w swojej klasie – 5 w ADAC robi wrażenie

Romer Britax Kidfix Xp Sict opinie (4,40) · Najbezpieczniejszy w swojej klasie – 5 w ADAC robi wrażenie

Zadaj pytanie - zamów
Romer Kidfix Sict XP
Romer Kidfix Sict XP

Romer Kidfix XP Sict – sklep DinoRzeczywista cena fotelika Romer Kidfix Xp Sict oscyluje w granicach 750-800 zł. Z uwagi na genialne wyniki testów ADAC oraz dosyć rozsądną cenę zajmuje bardzo dobre pozycje w rankingu fotelików 15-36 kg.
Marka Romer dzięki najwyższym standardom jakości i bezpieczeństwu jakie zapewniają jej foteliki od lat cieszy się dobrą opinią i poważaniem wśród klientów. Jeden z najnowszych modeli z przedziału wagowego 15-36 kg Romer Kidfix XP Sict jest dobrym tego przykładem i  nie bez powodu otrzymał w testach ADAC maksymalną notę 5 za bezpieczeństwo. Na ten imponujący wynik złożyły się:

  • Rewolucyjny system X-Pad (XP) – jest to dodatkowy pas wewnętrzny, który znacząco zwiększa bezpieczeństwo w przypadku zderzenia czołowego. Podczas wypadku pas X-Pad pochłania o 30% więcej energii zderzenia jaka oddziałuje na szyję i kręgosłup szyjny dziecka niż w przypadku przypięcia dziecka tylko tradycyjnym pasem samochodowym.
  • Dodatkowe osłony boczne Sict – to regulowane „poduszki” zwiększające bezpieczeństwo w przypadku zderzeń bocznych
  • Mocowanie w aucie za pomocą złącz ISOFIX – stabilny montaż.

Romer Kidfix to nie tylko jednak bezpieczeństwo, fotelik jest również bardzo komfortowy i prosty w obsłudze. Do głównych jego właściwości należą: regulowany zagłówek i prowadnica pasów, wskaźnik prawidłowego montażu, regulowane odchylane oparcie oraz możliwość pozostawienia na stałe zamontowanego w aucie. Dodatkowym atutem jest możliwość schowania złącz ISOFIX i korzystania z Kidfix’a także w autach bez tego systemu. Waga fotelika 7,2 kg, cena ok 750 zł – 800 zł – jeden z tańszych w swojej grupie i o tak wysokich notach bezpieczeństwa ADAC.