/Co to sa wózki 3w1?

Co to sa wózki 3w1?

Riko Basic 3w1
Riko Basic 3w1

Kombinacja 3w1 wózków i fotelików jest pragmatyczną odpowiedzią producentów na potrzeby współczesnej cywilizacji. Takie rozwiązania umożliwiają ergonomiczne wpięcie fotelika bezpośrednio w stelaż, co jest jest doskonałym rozwiązaniem na szybkie zakupy w centrum handlowym. Okazała się to prawdziwym hitem rynku . Stało się to dzięki ergonomicznemu połączeniu stelaża z nosidełkiem 0-13 kg, co umożliwia wygodne przeniesienia maluszka z samochodu do wózka bez konieczności jego wyjmowania. Ułatwia to mamie życie, a i maluszek jest zadowolony. Najlepsze modele to prawdziwe omnibusy z wieloma wygodnymi funkcjami.

Zmotoryzowana cywilizacja wymaga nowych rozwiązań. Rozwój sieci

Roan Bass 3w1
Roan Bass 3w1

drogowej, wielkopowierzchniowych sklepów i parkingów przed nimi jest naturalnym tego potwierdzeniem. Każdy człowiek chce dojechać wszędzie samochodem, a potrzeba wygody i komfortu staje się wręcz uzależnieniem. Nie inaczej rzecz się ma z opieką nad dziećmi i ich przewożeniem.
W tym przypadku już ustawodawca narzucił reguły ustalające przewóz dziecka w samochodzie, by zwiększyć bezpieczeństwo zarówno delikatnego maluszka, jak i nieco większych latorośli.
I tak dzieci niższe niż 150 cm lub poniżej 12 lat muszą używać fotelika w samochodzie.

Camarelo Sudari 3w1
Camarelo Sudari 3w1

Jednak w niniejszym poradniku chcemy zająć się najmłodszymi pasażerami.
Muszą oni jeździć w specjalnym nosidełku samochodowym przeznaczonym od 0 do 13 kg.
Jednak tak mały człowiek często zasypia w aucie. Wówczas jego przekładanie do wózka, gdy dojechaliśmy do celu jest kłopotliwe dla rodziców i maluszka, gdyż może być wybudzony ze słodkiego, spokojnego snu.

Producenci zauważyli tę niedogodność i wymyślili tzw. travel system, ułatwiający podróż i opiekę nad dzieckiem w jej trakcie. Dzięki odpowiedniej konstrukcji podwozia i właściwym łącznikom, fotelik dla

Baby Merc Mango
Baby Merc Mango

noworodków można swobodnie wyjąć z samochodu i wpiąć w stelaż wózka wielofunkcyjnego. Dziecko może w tyma czasie spokojnie śpać i odpoczywać w foteliku.
Później taki zestaw – podwozie i nałożone nosidełko – może być używany podczas krótkich spacerów i zakupów.
Nazwa wózków 3w1 bierze się stąd, że oprócz opcji travel system spełniają one również funkcje zwykłej spacerówki oraz modelu głęboko-spacerowego z gondolą dla noworodków.

Montaż na stelażu wózka
Montowanie fotelika w konstrukcji jest bardzo łatwe; dwa „kliki”
Montujemy go przodem do osoby prowadzącej wózek.

Dorjan Danny Sport 3w1
Dorjan Danny Sport 3w1

Samo wpinanie w podwozie może się trochę różnić, niektóre firmy takie jak Peg-Perego  mają system tak zintegrowany, że łączniki są wbudowane i całkowicie zespolone ze stelażem. Wtedy przy zakładaniu gondoli i spacerówki niepotrzebne jest ich zdejmowanie. Oczywiście system ten jest tak doskonały tylko w przypadku fotelików i wózków od tego samego producenta. W przypadku, gdy na stelaż chcemy założyć nosidełko innej firmy potrzebne są już odpowiednie adaptery.

Pośredni system jest stosowany w wózkach Hartan, gdzie łącznik do fotelika nie jest zespolony na stałe ze stelażem , ale nie trzeba go zdejmować za każdym razem, gdy zakładamy gondolę lub spacerówkę. Aby nie przeszkadzał należy go po prostu zamknąć.
Najmniej ergonomicznym z punktu widzenia użytkownika jest system zakładania i zdejmowania dodatkowego adaptera, w zależności od tego czy chcemy używać gondoli, siedziska spacerowego czy fotelika.
Dla pocieszenia – większość adapterów montuje się z łatwością i bezproblemowo.

Kilka praktycznych rad
– nie za długo, żeby nie przeciążać kręgosłupa maluszka

Camarelo Neso 3w1
Camarelo Neso 3w1

– zapytać sprzedawcę o właściwe adaptery
– jeśli chcemy zwiększyć jeszcze bezpieczeństwo dziecka szukamy fotelika z bazą isofix
– sprawdzić testy fotelików 0-13 ADAC, nie zawsze są superwiarygodne – ostatnio było dużo wpadek – ale to i tak najbardziej renomowane tego typu badania w Europie
– wadą testów ADAC, jest widoczne preferowanie krzesełek niemieckich producentów