//BeSafe Izi Twist ISOFIX opinie · Bezpieczny fotelik – nic dziwnego w końcu to BeSafe już od 1916 zł
Udostępnij wpis na Facebooku

BeSafe Izi Twist ISOFIX opinie · Bezpieczny fotelik – nic dziwnego w końcu to BeSafe już od 1916 zł

Zadaj pytanie - zamów
BeSafe iZi Twist i-Size ISOFIX (0-18 kg) opinie
BeSafe iZi Twist i-Size ISOFIX (0-18 kg)

Cena

Fotelik BeSafe iZi Twist i-Size można już nabyć w cenie od 1916 zł do 2699 zł w wersji M z systemem monitorującym.

BeSafe Izi Twist

Przedział wagowy/wiekowy/wzrostowy

Wzrost w pozycji stojącej: 61 – 105 cm
Waga: 0-18 kg
Wiek:od ok. 6 miesięcy do 4 lat

Ranking
Opiniowany model  norweskiej marki z isofixem, otrzymał dobre wyniki w testach bezpieczeństwa ADAC.  Nie jest to żadna niespodzianka, bowiem foteliki tej marki od lat cieszą się dobrymi wynikami testów bezpieczeństwa, w tym wymagającego szwedzkiego TEST-u PLUS. Cieszą się także dobrą opinią klientów w rankingu, co jest odzwieciedleniem bardzo dobrej sprzedaży w całej Polsce i nie tylko. Fotelik został skonstruowany na wypadek najgorszych scenariuszy z kanapą samochodu. Można zauważyć wolną przestrzeń pod bazą fotelika. Może ona wywoływać niepokój związany ze stabilnością fotelika, jednak owa przestrzeń nie jest w żadnym wypadku zagrożeniem. Podczas zderzenia czołowego – które jest najczęstszym źródłem poważnych obrażeń u dzieci – kanapa samochodu  napotyka na ucisk spowodowany siłami wypadku, nie dając w ten sposób stabilności, ani wsparcia fotelikowi samochodowemu..Poprzez montaż wyłącznie tyłem do kierunku jazdy oraz płynny obrót fotelika w stronę drzwi, fotelik  pozwala dzieciom na 5x bezpieczniejsze podróżowanie w samochodzie. BeSafe iZi Twist i-Size posiada 4 pozycje regulacji, dając  komfort dziecku, bez względu na wiek. Specjalne tapicerki w kolorach Anthracite Mesh i Peak Pesh. Zaletą ich jest  większy przepływ powietrza dzięki tkaninie Mesh 3D, ciepło i wilgoć są odprowadzane z dala od dziecka, a powietrze może przepływać pomiędzy warstwami.

Montaż i bezpieczeństwo

Kierunek mocowania: tyłem do kierunku jazdy
Homologacja: UN R129 (i-Size)
Mocowanie: ISOfix

Regulacja UN r 129 nie wymaga, aby fotelik opierał się na kanapie samochodu. Zamiast tego, w przepisach określono, że montaż za pomocą systemu ISOfix musi być połączony z nogą wypierającą lub górnym paskiem mocującym (top tether) aby zapobiec przesunięciu fotelika do przodu podczas zderzenia czołowego.

Fotelik Besafe iZi Twist M i-Size jest wyposażony w nogę wypierającą aby rozłożyć siły wypadku na podłogę samochodu i zapobiec przesunięciu fotelika w przód.

Dane techniczne:

wymiary (cm): szer. 44 x wys. 50 x dł/gł. 73
waga produktu po rozpakowaniu:14.2kg

Wady

Mogło by być taniej, ale na bezpieczeństwie naszych pociech się nie oszczędza.

Konkurenci:

Britax Romer DUALFIX iSense, Maxi Cosi Mica Eco i-Size,